دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید واحد شیراز:1394-7-20

سارویی در مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید واحد شیراز:

تأکید بر تکریم ارباب رجوع, رشد تحصیلات تکمیلی, ارتقای سطح فرهنگ ناب اسلامی  و مشارکت در برنامه های فرهنگی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس مهم ترین سیاست های دانشگاه را تکریم ارباب رجوع, رشد تحصیلات تکمیلی و ارتقای سطح فرهنگ ناب اسلامی واجرای برنامه های فرهنگی  عنوان کرد و آنان را از اولویت های اصلی و مهم دانشگاه دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، دکتر حمزه سارویی در مراسم توجیهی دانشجویان ورودی جدید،گزارشی توصیفی از واحد و فعالیتهای آن ارائه داد و در خصوص تعداد رشته ها، وضعیت آزمایشگاهها،تعداد اختراعات ، مقالات ISI ،طرح های تحقیقاتی و طرح های عمرانی و پژوهشی انجام شده در واحد سخن گفت واظهار داشت که به یاری خداوند متعال آینده ای روشنی در انتظار این واحد دانشگاهی  می باشد.

رییس واحد شیراز افزود: این واحد دانشگاهی با بهره گیری از اساتید مجرب  و برنامه ریزی اصولی و منطقی تمام هم و غم خود را در توسعه و گسترش تحصیلات تکمیلی، مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان و حرکت به سمت توسعه پایدار قرار داده است و توسعه طرحهای ماندگار فرهنگی ، تکریم ارباب رجوع،ارتقای سطح فرهنگ ناب اسلامی و تجاري سازي تحقيقات  را سرمشق تمام فعالیتها و برنامه های خود گذاشته است .

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد فارس ضمن اشاره به راه اندازی رشته آینده پژوهشی و دانشجو محوری  و هم چنین توصیه های دکتر میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی  مبنی بر توسعه تحصیلات تکمیلی،جذب هیات علمی ،نظام سلامت مالی،توسعه متوازن و بومی سازی تحصیلات تکمیلی در سراسر کشور و کاهش وابستگی بودجه دانشگاه به شهریه,از دانشجویان خواست با تلاش وکوشش والگو قراردادن بزرگان علم واخلاق به مدارج بالای انسانیت برسیم وبرای مملکت خویش درعرصه های مختلف افتخار بیافرینیم  وبا امید درس بخوانیم تا به درجات بالای علمی برسیم و به اهداف مقدس  نظام اسلامی جامه عمل بپوشانیم.

وی تصریح کرد: رعایت اصول فرهنگی و اخلاقی از موارد مورد توجه و ضروری است که باید بطور دقیق و اصولی رعایت شود و تاکید کرد که در این مسائل باید الگو و نمونه باشیم و از حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی خواست تا با نیاز سنجی و شرایط روحی و فکری دانشجویان،به اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه اقدام نمایند وخواستار مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان در این برنامه ها شدند.

 وی خاطرنشان کرد: امروزه در جامعه ما بحث حجاب و عفاف به یکی از دغدغه های کلان جامعه تبدیل شده و ما فرهیختگان و دانشگاهیان باید در این زمینه پیشگام بوده و قدرومنزلت خودرابدانیم و با رعایت حجاب و عفاف چه در محیط دانشگاه و چه در جامعه الگو و نمونه ای برای سایرین باشیم،چرا که دانشجو در جامعه  و در دید مردم به عنوان یک الگوی کامل مورد قبول قرار می گیرد.

در ادامه دکتر حبیب اله ابراهیمی،معاون دانشجویی و فرهنگی با توجه به سیاست‌ها و ساختار جدید دانشگاه آزاد بر تمرکز و استفاده از ظرفیت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی،خطاب به دانشجویان ورودی جدید گفت:دانشجویان مجری برنامه های فرهنگی در دانشگاه باشند و مسئولان  نیز با حمایت و نظارت برعملکرد آنان،بستر فرهنگی را روز به روز در دانشگاه ودر جهت اجرای برنامه های  ماندگار فرهنگی مهیا سازند.

ابراهیمی اظهار کرد: اعتماد و مشارکت دادن حداکثری دانشجویان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی  و محول کردن امور فرهنگی به دانشجویان موجب نشاط و امید در دانشگاه می‌شود و از همه مهمتر اینکه جوانان با تجربه های ارزنده‌ای پا به عرصه جامعه می‌گذارند و با مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس نقش موثری در جامعه ایفا می نمایند.

معاون دانشجویی فرهنگی در ادامه سخنان خود به تشریح فعالیتهای این حوزه پرداخت و مسائل مربوط به شرکت دانشجویان در مسابقات قرآن و عترت، جشنواره هنر و ادبیات دینی،ازدواج دانشجویی، سرویس ایاب و ذهاب،سلف سرویس،کمیته انضباطی و نقل و انتقالات  را به سمع حاضرین رساند و خواستار توجه جدی دانشجویان و آشنایی کامل آنان با قوانین آموزشی شدند و از اجرای طرح 120 دقیقه فرهنگی در دانشکده های واحد با محوریت،برگزاری کرسی آزاد اندیشی،برنامه های  فرهنگی،مسابقات وسبک زندگی دینی و.... خبر داد.

در ادامه هریک از معاونین واحد پیرامون حوزه خود و فعالیتهای مربوطه سخن گفتند  و رؤسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی به توجیه دانشجویان جدید همت گماشتند وخواستار مشارکت دانشجویان جدید درزمینه های علمی پژوهشی و برنامه های دانشگاه شدند.

به گزارش روابط عمومی در حاشیه این مراسم, غرفه مشاوره و راهنمایی،برنامه رادیو دانشجو،بسیج دانشجویی و ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید در مسابقات قرآن و عترت برگزار شد که با استقبال دانشجویان همراه بود و همچنین اجرای برنامه های  متنوع فرهنگی  و مسابقه  و اهداء بسته فرهنگی به دانشجویان   نکات قابل توجه این مراسم بود.